пн.12112017

Last updateT3_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

Туристи на Тернопільщині зможуть побачити життя лісового табору УПА

Масштабний фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю» – два дні з життя табору військової округи УПА «Волинь-Південь», відбудеться найближчих вихідних на Тернопільщині.

 

Про це розповів заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик.

«Реконструкцію покажемо у селі Антонівці Шумського району у рамках відзначення 75-річчя створення Української Повстанської Армії. Хочемо дати можливість усім, хто прибуде у ті дні до лісового урочища, де колись був штаб УПА, поринути в атмосферу повстанського життя і пройти тими стежками, якими ходили упівці», - розповів Юрик.

За його словами, напередодні, 13 жовтня, на місці штабу УПА відкриють криївку, конюшню та пекарню, де будуть пекти хліб, і кожен, хто буде на заході, зможе скуштувати його.

Також туристи зможуть побачити повстанські класи, в яких готувалися вояки-патріоти, меморіал, де будуть пам’ятні стели.

Передбачається, що у реконструкції братимуть участь жителі Тернопільської та Рівненської областей.

Під час фестивалю відбудеться і знайомство з новою книгою - «Бандерівці. 200 історій з ХХ-го століття», буде оприлюднено нові дослідження історії УПА на Тернопіллі, презентовано комікси з життя українського повстанця. А під час «Повстанських кіноночей»  триватиме прем’єрний показ документального фільму «Жива», зустріч з авторською групою, перегляд фільму «Нескорені», презентація фільму «Червоний».

Окрім цього, Василь Шкляр презентуватиме історичний роман «Троща», діятиме виставка історичних документів та дереворитів Ніла Хасевича і показ прижиттєвого видання книги повстанського художника. Також гості історико-культурної імпрези зустрінуться із літературним десантом братів Капранових «Майдан. Секретні файли».

До того ж, кожен учасник фестивалю матиме змогу під час історичної реконструкції відчути себе повстанцем і пізнати тогочасний побут. Туристи пройдуть блокпости і повстанські дозори, долучаться до історичних вишколів, «озброяться» історичною, краєзнавчою та патріотичною літературою від ЛІТБАТУ, ознайомляться з раритетними документами ОУН-УПА у реконструйованому штабі та пресовій кімнаті.

 

Україна туристична

загрузка...

загрузка...