Україна туристична

Main Menu

  • НОВИНИ
  • День міста
  • Україна в цифрах
  • Цікава Україна
  • Топ-10
  • СТАТТІ
  • Додаткове меню
  • ФЕСТИВАЛІ
 

ГОРОДОК

Деталі
ІСТОРІЯ МІСТ ЛЬВІВЩИНИ
20 травня 2012
Перегляди: 5230

ГОРОДОК (до 1939 – Городок Ягайлонський)

Місто, над р. Верещиця, за 30 км від Львова. Понад 13 тисяч мешканців.

Вперше згадується 1213 як поселення Галицько-Волинського князівства.

1235 у місті стояв табором кн. Данило Галицький. 1648 козаки Б. Хмельницького за допомогою місцевих селян здобули місто. Під час Другої світової війни з рук німців і рад. влади згинуло кілька тисяч місцевих чоловік.

АКЦІЯ УВО В ГОРОДКУ. 30 листопада 1932 одинадцять членів УВО (Української Військової Організації) вчинили напад на міський скарб з Грушів. Михайлівська церква, 1715. ціллю здобуття грошей для Організації. Під час нападу загинув студент Мих. Ю. Березинський і Вол. Старик. Рішенням польського суду два учасники нападу Дмитро Данилишин (24 роки життя) і Василь Білас (21 р.) були засуджені на кару смерти. На гідній поставі і на останніх словах одного з підсудних «Тільки жалую, що не зможу далі працювати для нашої неньки України» виховувалося ціле покоління укр. патріотичної молоді.


  • Попередня
  • Наступна

    Цікава Україна
    серп. 9, 2017

    В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс

    Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)

    Цікава Україна
    лют. 23, 2016

    Озеро Кагул - український вирій

    Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.

    Цікава Україна
    лист. 2, 2013

    Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.

    Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.

    Copyright ©2026 Україна туристична


    main version