ДЕЙМАНІВКА
Засноване в 17 ст. Входило до Пирятинської другої сотні Лубенського полку. 1764 налічувало 207 хат, у тому числі 79 хат виборних козаків, 76 хат підпомічників, хати посполитих та підсусідків. Після ліквізідації полкового устрою 1781 Дейманівка належала до Пирятинського повіту. Tут були воління бунчукового товариша Якова Гамалії, підкоморія Івана Олександровича та дружини полкового осавула Уляни Ограновичевої. 1859 у селі – 203 двори, 1328 жителів, церква. 1900 село Пирятинської волості, 270 дворів, 1209 жителів, діяли зкмська та церковнопарафіяльна школи, Миколаївська церква, бібліотека, жіноча школа грамоти і земська школа. 1910 село – у складі Харківецької волості Пирятинського повіту, 337 дворів, 1883 жителя.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».