Україна туристична

Main Menu

  • НОВИНИ
  • День міста
  • Україна в цифрах
  • Цікава Україна
  • Топ-10
  • СТАТТІ
  • Додаткове меню
  • ФЕСТИВАЛІ
 

ГЛІД ШАРЛАХОВИЙ

Деталі
Лікарські рослини
27 жовтня 2011
Перегляди: 8271

Дерево 2—5 м заввишки або кущ родини розових. Рослина з колючками. Листки тонкі, яйцевидно-ромбічні, біля основи трохи серцевидні, 5—9-лопатеві або майже цілісні, по краю подвійно зубчасті, зверху світло-зелені, майже голі, зісподу — опушені. Квітки двостатеві, правильні, 3—4-стовпчикові, 5-пелюсткові, білі або рожеві, в негустих щитковидних суцвіттях. Плоди яблуковидні, шарлахово-червоні, з борошнистим м'якушем. Цвіте у травні — червні.

Поширення

Розводять у садах і парках як декоративну рослину по всій Україні.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті глід криваво-червоний.


  • Попередня
  • Наступна

    Цікава Україна
    лют. 23, 2016

    Озеро Кагул - український вирій

    Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.

    Цікава Україна
    черв. 17, 2013

    Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України

    Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.

    Цікава Україна
    лист. 2, 2013

    Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.

    Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.

    Copyright ©2025 Україна туристична


    main version