Пам'ятник на честь перемоги Святослава відкрили на Чернігівщині
Про це повідомляє Укрінформ.
"Це була важлива перемога. І основне її значення в тому, що вона була здобута після поразки. Вона свідчила про те, що дух давньоруських воїнів є нездоланним. Сьогодні це є надзвичайно актуальним. І цей пам'ятник завжди нагадуватиме, що будь-яка загрозі зі сходу буде зупинена на українській землі", - сказав на урочистостях директор Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського Сергій Лаєвський.
Молодий історик і екскурсовод Ервін Міден розповів гостям свята, що та битва сталася саме під Седневом. Князівська дружина застала половців на світанку зненацька, потіснила до річки, де вони, степовики, й потонули.
Символічну скульптурну композиція, витесану з сірого каменю, утворює великий шолом давньоруського воїна, покладений на постамент. Її автор - цьогорічний випускник Національної академії мистецтв України, молодий скульптор із Рівненщини Іван Підгайний. Встановили пам'ятник поблизу кам'яниці козацьких полковників Лизогубів.
Участь у "Седнівській осені" взяли представники влади, громадськості, митці, місцеві жителі та почесні гості, серед яких було чотири Герої України та п'ять лауреатів Шевченківської премії. Зокрема, голова національної Спілки художників України Володимир Чепелик, поет Іван Драч, художній керівник Національного академічного хору ім. Г.Верьовки Анатолій Авдієвський, голова Національної спілки кобзарів України Володимир Єсипок та інші.
Програма цьогорічного мистецького свята включала в себе також урочисту літургію з нагоди 300-річчя заснування унікальної седнівської пам'ятки - дерев'яної Георгієвської церкви, зведеної без єдиного цвяха, виставку-ярмарок робіт народних майстрів і чернігівських художників, святковий концерт.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...