Дніпропетровській області передрекли перетворення в пустелю
Начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак на прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНІПРО» розповів, що, якщо тенденція клімату до потепління в області не зміниться, то наша кліматична зона наблизиться більше до пустелі, ніж до субтропіків.
«У субтропіках мінімальна температура не опускається нижче -4. У нас же може бути - 27 градусів. Такий контраст температур більше властивий пустелі. Все йде до того, що вологи вистачати не буде. У південних районах області вже є перші ознаки опустелювання, з'являються солончаки. А в 2015 році період без дощів в області тривав 77 днів, що дало можливість говорити про гідрологічну посухи. Це обміління водних артерій », - сказав він.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.