Україна туристична

Main Menu

  • НОВИНИ
  • День міста
  • Україна в цифрах
  • Цікава Україна
  • Топ-10
  • СТАТТІ
  • Додаткове меню
  • ФЕСТИВАЛІ
 

Львівські бабачихи напророкували, що весна прийде через місяць

Деталі
Туристичні новини
15 лютого 2017
Перегляди: 1237

Весна в Україні настане не раніше, ніж через чотири тижні. Такий синоптичний вердикт винесли дві львівських бабачихи.

 «Старожили Львівського дитячого натуралістичного центру – дві бабачихи з однаковими іменами – Марусі прокинулись самі ще перед Стрітенням і напередодні увесь день переспівувались. А це вже само собою є ознакою того, що весна не забариться, хоч і не буде дуже ранньою», - розповів директор центру Ігор Антахович.

За його словами, про потепління віщують також інші мешканці центру. Зокрема, качки та фазани вже поміняли своє пір`я.

У Львові бабаків в день зустрічі зими із весною, яким традиційно вважається Стрітення, будять вже вісім років поспіль. Лише минулого року пошкодували тваринок, які через теплу і затяжну осінь поснули надто пізно і не встигли б увійти у свій біологічний ритм.

"Насамперед ми дбаємо, щоб весняне пробудження не зашкодило тваринам. Але зараз бачимо, що вони прокидаються абсолютно природним шляхом, тому не переживаємо за їхнє майбутнє», – сказав Антахович.

Раніше у Львові в ролі весняного віщуна виступав бабак Мишко, однак через гостинці відвідувачів самець загинув.

 


  • Попередня
  • Наступна

    Цікава Україна
    бер. 1, 2026

    Мезинський національний природний парк — місце, де починалася історія

    Україна вміє дивувати. І якщо ви шукаєте справді унікальне місце — зверніть увагу на Мезинський національний природний парк у Чернігівській області.

    Цікава Україна
    серп. 9, 2017

    В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс

    Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)

    Цікава Україна
    черв. 17, 2013

    Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України

    Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.

    Copyright ©2026 Україна туристична


    main version