У Саудівській Аравії знайшли чудово збережені рештки динозаврів
Розкопки проводилися на північно-заході аравійського півострова, біля узбережжя Червоного моря. Вченим вдалося виявити сім хвостових хребців і два зуба рептилій. Вік знахідки становить близько 75 мільйонів років. Таксономічну належність рештків вдалося визначити за допомогою морфологічного аналізу з подальшим порівнянням з іншими ящерами за методом головних компонент. Цей метод дозволяє виділити найбільш яскраві особливості анатомії окремих груп тварин, навіть якщо твердих якісних критеріїв для таксономії недостатньо.
Дослідження показало, що рештки належали двом групам тварин. Одна з тварин (Abelisauridae) була хижим двоногим ящером, що нагадує тиранозавра, але значно меншого розміру. Інша тварина була травоїдним родичем бронтозавра, довжина тіла якого могла досягати 20 метрів.
За словами вчених, знахідки динозаврів на аравійському півострові вкрай рідкісні. Це пов'язано з тим, що відкладень, де могли б вони зберегтися, на цій території дуже мало. Раніше, в тих випадках, коли окремі кістки ящерів і вдавалося знаходити, вчені не могли визначити їх таксономічну належність через погану збереженість.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.