Водоспад Шипіт – це справді один з найкращих водоспадів в Україні.

Сюди організовують спеціальні автобусні екскурсії з санаторіїв і пансіонатів Закарпаття і Прикарпаття. Водоспад Шипіт знаходиться на річечці Пилипець за 6 км від с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті. Від Міжгір'я їхати 5 км по трасі і потім убік ще 5 км. Біля села, неподалік від водоспаду Шипіт, недавно ввели в експлуатацію найпротяжніший у Карпатах швидкісний бугельний підйомник. Довжина гірськолижної канатної дороги - 1500 метрів..

До водоспаду можна добратися з села Подобовець. З Воловця потрібно спочатку вийти на хребет, а потім спуститися до Шипоту.

Вода у водоспаді спадає численними мальовничими каскадами, зачаровуючи погляди туристів. Свій початок струмок бере на високих Боржавських полонинах. Навесні, завдяки талим водам, водоспад особливо гарний. Влітку ж водоспад – це  невеликий струмок, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Загальна висота 14 м.

Ще однією особливістю водоспаду є те, що він збирає у себе раз на рік юрбу народів з різних країн, завдяки фестивалю, що проводиться з 1993 року, коли кілька хіпі зі Львова вирішили відродити традиції Гауї. Фестиваль Шипіт планувався як хіпівський фестиваль. Таким він і залишився. Проте там можна зустріти і багато іншого позитивного народу - растаманів, панків і навіть звичайних туристів. Всі вони мило уживаються один з одним.

Тут проводяться й інші громадські заходи, існують - день дітей, конкурс краси "міс Шипіт" і, найграндіозніша подія - Івана Купала. За місцевими традиціями він святкується 7 липня. Розводиться величезне багаття з 5 метрових сухих дерев. У підготовці суспільних заходів беруть участь всі бажаючі. Заборон і обмежень немає. Свята проводяться щорічно з 1 по 10 липня.

 


    фейсбук

    Останні матеріали