У Києві станом на 16 березня рівень води у Дніпрі піднявся до свого абсолютного максимуму з початку 2024 року, проте аварійні підтоплення не зафіксовані.

Працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» опечатали ряд своїх об’єктів, що досі були в користуванні в єпархії УПЦ московського патріархату.

Працівники Національного природного парку «Тузлівські лимани» вперше зафіксували рідкісну сову сипуху, яка занесена до Червоної Книги України. Цей птах має унікальну форму «обличчя», що нагадує серце.

Востаннє подібні археологічні розкопки на території замку проводили майже 40 років тому. Цього разу роботи проводив археолог, кандидат історичних наук та директор археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес разом з працівниками замку та півсотнею волонтерів.

В Україні стає популярним утримання диких тварин, зокрема, котів (каракалів, рисей і сервалів), у домашніх умовах. Однак зоозахисники застерігають: "квартирний добробут" для хижаків – неможливий.

У Чорнобильському заповіднику виготовили та розмістили гніздові ящики аби збільшити популяцію сиворакші. Це дуже корисні птахи, адже живляться переважно шкідливими комахами.

Дніпровському національному історичному музею імені Яворницького передали половецьку кам’яну "бабу", яку знайшли військові на Донеччині. Знахідка підпирала огорожу в одному із сіл за 10 кілометрів від лінії фронту.

фейсбук