Печера Перлина - порожнина тектонічного походження.

Печера Перлина розташована в околицях с. Крутилова (Гусятинський район, Тернопільська область).

Вона є розломом у вапняку. Висота горба, в якому знаходиться печера, - 300 - 400 м. Печера не прокарстована, тому що була глухо закритою поверхневим шаром землі та глинозему.
Перший колодязь глибиною близько 10 м. Далі йде коридор (висотою біля 9 м, шириною 1 - 1,5 м та довжиною 6 м), дно якого заповнене глиною, мергелем та вапняком. Але це не кінцева глибина - вправо вниз йде ще один колодязь - 13 м.
Печера утворена у вапняках, тому основні утворення в ній - це різноманітні натічні форми: сталактити, сталагміти, а також кам'яні хвилі, які є майже у всіх куточах печери.
Загальна довжина печери становить понад 100 метрів, глибина - 30 м.

Перлина на відміну від інших печер Поділля утворилася в товщі Неогенових рифових вапняків Товарової гряди. Це єдина відома на Поділлі вертикальна печера.

В одному з вузьких важкодоступних ходів печери є ванночки з печерними перлинами (звідси і назва печери). Ці утворення досить рідко зустрічаються в печерах. Печерні перлини - білі або жовтуваті горошини від 5 до 18 мм в діаметрі. У розрізі деяких з них спостерігається чергування білих або жовтуватих та темніших кілець.

Знайшли печеру випадково, добуваючи вапняк для будування оселі.


    фейсбук

    Останні матеріали