Багаторічна трав'яниста кореневищна рослина родини жовтецевих. Квітконосне стебло пряме, безлисте, 10-20 см заввишки, з дзвоникуватим покривалом з лінійних, зрослих при основі листочків. Листки приземні, з черешками, одноперисторозсічені, з п'ятироздільними сегментами і ланцетними або лінійно-ланцетними частками. Квітки одиничні, правильні, двостатеві, прямостоячі або трохи пониклі, дзвониковидні, 30-35 мм у діаметрі; оцвітина віночковидна, з 6 лілових, зовні пухнатих листочків. Плід - багатогорішок. Цвіте у квітні - травні.

Поширення

Сон таврійський росте в Криму в соснових і дубових лісах і по кам'янистих місцях на яйлі.

Заготівля і зберігання

Див. у статті сон розкритий

Фармакологічні властивості і використання

У народній медицині настойку трави сону таврійського призначають усередину як седативний засіб при істерії, дисменореї, надмірній статевій збудливості. Зовнішньо настойку використовують як знеболюючий засіб при суглобовому ревматизмі.

Лікарські форми і застосування

ВНУТРІШНЬО - настойку свіжої трави (готують у співвідношенні 1:5) по 10 крапель 3-4 рази на день. ЗОВНІШНЬО - натирання настойкою з сухої трави (готують на міцній горілці у співвідношенні 1 : 10). Притаманні рослині токсичні властивості вимагають обережності при її використанні.


    фейсбук

    Останні матеріали