Сімейна ідилія: у Чорнобильському заповіднику показали фото червонокнижних тварин
У Чорнобильському заповіднику на Київщині до фотопастки потрапила мама-лосиха та її лосеня.
Відповідну світлину оприлюднив Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.
"Навіть чималі олені на фоні своїх найближчих родичів виглядають скромно. Ось величні й статечні. Такі вони - наші лосі", - розповіли в заповіднику.
Нагадаємо, лось звичайний, або лось європейський (Alces alces) — вид роду лось (Alces) родини оленевих (Cervidae), представлений у фауні України і суміжних країн. Занесено до Червоної книги України з кінця 2017 року.
Довжина тіла самця лося - до трьох метрів, висота в загривку до 2,3 м, довжина хвоста 12-13 см; маса 360-600 кг, самки дрібніші за самців.
За зовнішнім виглядом лось помітно відрізняється від інших оленів. Тулуб і шия у нього короткі, загривок високий, у вигляді горба.
Ноги сильно витягнуті, тому, щоб напитися, лось вимушений заходити глибоко у воду або ставати на коліна передніх ніг.
У лосів немає певних періодів харчування і відпочинку. Літня спека і гнус роблять їх нічними тваринами. День заганяє їх на гольці і поляни, де дме вітер, в озера і болота, де можна сховатися по шию у воду, або в густі хвойні молодняки, які дещо захищають від комах.
У великі морози тварини лягають в пухкий сніг так, що над ним стирчать тільки голова і загривок, що скорочує тепловіддачу.
Лосі харчуються деревинно-чагарниковою і трав'янистою рослинністю, а також мохами, лишайниками і грибами.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.