Президент Росії Володимир Путін подарував голові КНР Сі Цзіньпіну YotaPhone 2 - смартфон нібито російського виробництва. Про це журналістам розповів прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Як додав глава президентської прес-служби, в смартфон YotaPhone 2, який отримав в подарунок китайський лідер, завантажена символіка АТЕС, Китаю та Росії. Журналісти уточнюють, що смартфон даної моделі в магазинах поки не продається - його офіційний реліз призначено на грудень 2014 року. Проте, YotaPhone 2 вже був показаний на телекомунікаційній виставці CES-2014 в американському Лас-Вегасі.
Як зазначає сайт, до Росії YotaPhone 2 має лише те відношення, що головний офіс "виробника" Yota Devices розташовується в Москві, а її власники - особи, особливо наближені до Володимира Путіна.
Всі інженерні розробки і по першій, і по другій моделі YotaPhone проводились на замовлення російських бізнесменів в Сінгапурі, головну "фішку" девайса - додатковий E-Ink дисплей - випускають на заводі в Тайвані, а складання самого смартфона виробляється на ОЕМ-виробництві в Китаї.
При цьому, як повідомляло в жовтні російське видання "Ведомости", на розробку, виробництво і рекламу обох моделей YotaPhone в Росії витратили приблизно 50 мільйонів доларів.

