У національному природному парку "Тузлівські лимани" (Одеська область), помічений рідкісний птах – лунь польовий. 

Як повідомив співробітник нацпарку, доктора біологічних наук Іван Русєв у ФБ, червонокнижний птах  потрапив в об’єктив науковців.

 "Він населяє відкриті, порослі травою простори, розташовані в лісових, чагарникових або заболочених районах країни. У період зимівлі його можна спостерігати на узбережжі лиманів, в болотистих місцевостях, поблизу орних земель. Таких птахів у "Тузлівських лиманах" небагато, може з 10 знайдеться, які літають над просторами нацпарку. У нас вони не гніздяться...", - розповідає Русєв.

За його словами, в Україні гніздування таких птахів трапляється в деяких північних районах Полісся і, можливо, частині Західної України. Зимують красені переважно в степовій та лісостеповій смугах.

Як уточнює Русєв, на фото, які оприлюднені, самка. Вона зверху темно-бура, знизу світло-вохриста з темними краплеподібними плямами на грудях і довгастими на черевці та "штанах" плямами, які стають рудими в напрямку до ніг, надхвістя - біле.

Науковець розказує, що лунь польовий живиться дрібними тваринами (переважно мишоподібними  гризунами, птахами та їх яйцями, земноводними, плазунами й іноді комахами). Полюючи на тварин, лунь протягом дня методично неквапливо облітає на невеликій висоті мисливську ділянку і коли помічає здобич, швидко й спритно спускається на неї з витягнутими вперед лапами. Розмах крил може перевищувати 124 см.

Вважається, що сучасний стан української гніздової популяції польового луня перебуває у критичному стані. Вид перебуває під охороною Червоної книги України (статус - рідкісний), конвенції CITES, Боннської та Бернської конвенцій, Угоди AEWA та Директиви ЄС про захист диких птахів.

Фото: Іван Русєв, ФБ


    фейсбук