Сіверський Донець бере свій початок на схилах Середньоруської височині в Бєлгородській області Росії і вступає в межі України (довжина - 750 км із загальної довжини 1053 км) неподалік від м. Вовчанськ. Ліворуч у нього вливаються води лівої притоки річки Вовчої, що має довжину 90 км. Нижче гирла цієї притоки знаходиться Печенізьке водосховище, створене в долині Сіверського Донця. Довжина - понад 50 км, ширина - до 3-4 км, глибина - до 20 м, площа - близько 94 км2. Правий берег високий, порізаний ярами; лівий - низький, місцями зайнятий сосновими борами, більш стабільний. Дно біля лівого берега частіше мулисте, у правого - піщане.

В даний час на багатьох притоках Сіверського Донця споруджено водосховища, що мають переважно водопостачальне призначення. Вони цілком придатні й для риборозведення.

В річці Сіверський Донець та його приток найчастіше можна зустріти щуку, плітку, єльця, голавля, язя, червонопірку, лина, подуста, пічкура, уклею, густеру, ляща, горчака, карася, сазана, коропа, сома, окуня, носаря, йоржа, бичків, рідко - вирезуба, жереха, шемаю, синця, рибця, чехоня, судака, а також білого амура. Багато з цих риб входять в Сіверський Донець і його притоки з Дону в період розмноження. Білий амур потрапляє в нього зі ставків, побудованих в басейні річки.


    фейсбук