Хвойні ліси, піщані пляжі і Національний парк "Тузловські лимани". Що ще потрібно для розслабленої відпустки на природі? Лебедівка ідеальна для тих, хто цінує відпочинок з наметом і хоче втекти від цивілізації хоча б на вікенд.

Де жити
Адреса: с. Лебедівка, Білгород-Дністровський р-н, Одеська обл.

Де зупинитися: ціни на житло різняться залежно від рівня комфорту і близькості до берегової лінії. Ціна ліжкомісця в будинку без зручностей — від 100 грн на добу, номер зі зручностями — 300-600 грн, зняти цілий котедж коштує до 3 тис. грн на добу

Де поїсти

У Лебедівці є кілька кафе з туристичними цінами. Наприклад, посидіти в кафе "Шаланда" з рибою і пивом коштує від 350 грн. На місцевому ринку і в продуктових магазинах курортна націнка становить 20-40%

Село Лебедівка вигідно відрізняється від інших курортних містечок Одеської області. Це місце не так розтиражоване, як Затока, тому відпочивальників тут відносно небагато. Також у Лебедівки прекрасне розташування, оскільки розташована вона на крайньому заході чорноморського узбережжя і від неї відходить довга коса, що розділяє море й озеро Бурнас.

Якщо хочете спокійного сімейного відпочинку, у Лебедівці можна знайти місце тихіше на дев'ять кілометрів пляжів з безпечними для дітей великими мілинами і прекрасним піщаним берегом, ширина якого може досягати 10 м. Також пляжі Лебедівки полюбляють серфери, які ловлять невисоку примхливу хвилю. Берегова лінія тут дуже красива: пологі береги варіюються з кам'янистими обривами, а навколо села розкинулися хвойні ліси — це унікальна особливість для переважно степової Бессарабії. Поруч з Лебедівкою починається і простягається на захід Національний природний парк "Тузловські лимани". Біля села також є місце для наметів — прямо на косі завширшки 400 м.

Ще одна відмінність Лебедівки в тому, що це місце було курортом ще із середини XIX століття. У 1814 році тут заснували поселення німецькі колоністи. Вони швидко зрозуміли потенціал цієї частини узбережжя й облаштували курорт, який називався Бад Барнас. Він був дуже популярним і за часів Російської імперії і пізніше, коли Бессарабією володіла Румунія. У різні роки в Бад Барнас приїжджали відпочивати Міхай, король Румунії, і Юзеф Пілсудський, глава Польщі. Курорт був забудований віллами та пансіонатами, тут лікувалися цілющими грязями з озера Барнас. У селі досі збереглося кілька вілл, побудованих німцями.

Сучасна Лебедівка не надто комфортна. Тут масово здають кімнати, працюють бази відпочинку і котеджі, проте далеко не скрізь є всі зручності. Справа в тому, що в селі немає своєї прісної води, використовують привізну технічну або бутельовану. На пляжах теж доведеться відпочивати "по-дикому", оскільки ні кабінок для переодягання, ні туалетів там немає. Тому відпочинок тут підійде насамперед тим, хто полюбляє спартанські умови.

Джерело: focus.ua


    фейсбук

    Останні матеріали