Однорічна 5—30 (40) см заввишки рослина родини фіалкових. Стебла прямостоячі або висхідні до майже лежачих, прості або від основи розгалужені, сіруваті від густого опушення. Листки чергові, прості, по краю зубчасті або майже цілокраї (примордіальні), з пальчастороздільними прилистками; примордіальні листочки дрібні, широколопатковидні, з черешком, довшим за пластинку; нижні стеблові листки округло-або широко-яйцевидні, з черешком, не коротшим або довшим за пластинку, верхні — видовжено або лінійно-ланцетні, розвиваються лише під кінець цвітіння. Квітки всі пазушні, двостатеві неправильні, п'ятипелюсткові, на довгих (22—75 мм) ніжках; віночок увігнутий, дещо коротший за чашечку, білувато-жовтуватий, іноді з синюватими верхніми пелюстками. Плід — коробочка. Цвіте з квітня до червня.

Поширення

Фіалка китайбелева росте по степах, степових та кам'янистих схилах переважно в злаковому, рідше в злаково-лучному степу.

Хімічний склад

Фіалка китайбелева має близький до фіалки триколірної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті фіалка триколірна.


    фейсбук