Viola arvensis — однорічна або дворічна рослина родини фіалкових. Стебла прямостоячі або підведені, 5—50 см заввишки, прості або від основи розгалужені, з висхідними нижніми гілками. Листки чергові, прості, по краю зарубчасті або пилчасто-зарубчасті (верхні), з перистороздільними прилистками (бічних внутрішніх часток 3, зовнішніх — до 6, кінцева частка збільшена і часто листовидна) ; нижні листки коротко-яйцевидні або округло-овальні, іноді з дрібновиїмчастою основою пластинки, з черешками, не коротшими за пластинку; середні — видовжено-яйцевидні або видовжено-еліптичні, з клиновидною основою, що збігає на коротенький черешок; верхні — видовжено-ланцетні, з малопомітним черешком. Квітки всі пазушні, двостатеві, неправильні, п'ятипелюсткові, на довгих (25—115 мм) ніжках; віночок увігнутий, помітно коротший за чашечку, ясно-жовтий, з блідішими верхніми пелюстками. Плід — коробочка. Цвіте з квітня до вересня.

Поширення

Фіалка польова росте по всій території України по піскуватих берегах річок, як бур'ян по відкритих місцях, біля доріг, на полях та городах.

Заготівля і зберігання

Див. у статті фіалка триколірна.

Хімічний склад

Фіалка польова має близький до фіалки триколірної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті фіалка триколірна.


    фейсбук