Карпати приваблюють багатьох людей своєю красою та незабутніми краєвидами. Тож чому б не організувати активний відпочинок в горах разом із дітьми? Адже це чудова нагода відпочити від буденної рутини та отримати масу нових вражень.

В нашій статті ми розглянемо, як зробити тур Карпатами безпечним та цікавим для всієї сім'ї.

C6yMI-oIbvhqrDXt4RC8jiP6YnN9klLScMrbd6-N0zLgIv5u3IWdgLMvRo0ass0tOWxqHEDKFi-Zs1TYlfWCUeLVyasTOjYrRJrj9-0Iv-UdOW2BTTDqT4elDKy-LPiXTruNQygWFfBv8NfAEjl-CVk

Фото: extremeguide.pro

Вибір маршруту та підготовка до туру в Карпати

Перш за все, варто підібрати маршрут, який буде цікавим для дітей та безпечним для всієї родини. Перш ніж вирушити у гори, необхідно збагатитися інформацією про місце, куди ви збираєтеся. Переконайтеся, що маршрут підходить всім членам вашої родини. 

Окрім того, необхідно врахувати фізичну підготовку кожного із учасників, щоб не створювати надмірного навантаження на дитячий молодий організм. Інформацію про маршрут можна знайти в інтернеті або у спеціалізованих туристичних агенціях, які організовують походи по Карпатам.

 

Важливим кроком є підготовка до походу. Важливо підібрати необхідне спорядження, яке включає теплий одяг, взуття з гарною амортизацією, каремати, намети, спальники та багато чого іншого. Комплектація вашого спорядження залежатиме від типу подорожі, погоди, температури, регіону, висоти та типу місцевості. Задля безпеки необхідно мати при собі аптечку для першої медичної допомоги та документи, які можуть знадобитись.

Зверніть увагу на труднощі, які можуть виникнути на шляху, та на погодні умови, які можуть змінитися під час вашої подорожі. Додатковою перевагою може бути зв'язок з гідом, який може надати вам додаткову інформацію про маршрут, небезпеки та інші корисні поради.

4OWv99jWGR2-MzdyH6m2oAQyAMQ4RXqPANSgTFvABOv3lC8HRf8aGS5oQBlgiGoGa93zyemuFgxiiMlLD7mws2fDknOQ_jZ8lLxqTWlQzCHiT-V3SvNh04nD0rfILOinqzFK0LnF-3GNq9Jy_VcIt9E

Фото: extremeguide.pro

Похід Карпатами: які маршрути варто обрати?

Похід по Карпатах може бути як легким, так і екстремальним, все залежить від ваших побажань та рівня фізичної підготовки. Якщо ви мандруєте всією сім'єю, то краще обрати легший маршрут і поступово збільшувати його складність з кожним наступним разом. Хорошим варіантом буде похід на Говерлу з дітьми, найвищу гору України, але для цього потрібно мати достатню кількість часу та досвіду. Тому для початку можна обрати менш вимогливий маршрут, наприклад, на пагорби Закарпаття.

Перед тим, як обирати маршрут, потрібно визначитися з часом, який ви готові відвести на похід. Якщо у вас є можливість, то варто відвідати Карпати не лише на вихідні, а й взяти відпустку батькам чи вирушити в мандрівку на канікулах дітей, тоді ви зможете повністю насолодитися горами та красою природи. Також, слід розглянути можливість замовити послуги гіда, який допоможе вам організувати похід, наприклад, з команди гідів Екстримгід - https://extremeguide.pro/uk/. Супровід професійного гіда допоможе вам із вибором необхідного спорядження, візьме на себе всі організаційні моменти, зможе прийти на допомогу у разі екстреної ситуації під час подорожі.

Не менш важливим аспектом є підготовка спорядження. Незалежно від того, який маршрут ви обрали, вам знадобляться якісні та зносостійкі трекінгові черевики, рюкзак зі спеціальними кріпленнями для трекінгових палиць, вітрівка, шапка, перчатки та термобілизна. Також, варто згадати про воду та перекус, які потрібно мати при собі в достатній кількості.

У разі, якщо ви займаєтесь походами вперше, варто пам’ятати про небезпеки, які можуть трапитися в горах. Тому після визначення маршруту та виду походу, необхідно підібрати спорядження, яке буде потрібним під час подорожі. Основним правилом підбору спорядження є його вага та функціональність. Для походів в Карпатах підходить легке та міцне спорядження, яке займає мінімум місця у рюкзаку.

Одним з найважливіших елементів спорядження є взуття. Воно повинно бути зносостійким та має мати гарну амортизацію, оскільки на маршруті можуть бути камені, коріння та інші перешкоди. Крім того, необхідно мати змінне взуття на випадок, якщо воно промокне.

Також потрібно взяти з собою теплу одяг та дощовик, оскільки у Карпатах можлива зміна погодних умов. Необхідно згадати про гігієну: вологі серветки, папірці, засоби особистої гігієни - все це також потрібно взяти з собою.

LA8PpOkplHo2_mwrfyLGSU0puYq7HPPlpU1qlQrYa7aQtJsTOrwc75qrkJnChJQkuRzUTvvaxakBnmMZNgz-QJdK2ibpWGaYFtgqb-uazkOvCLcwjVm_6GR8mlpj2vQ5YUS2pydoCPkWVB1-h27D780

Фото: extremeguide.pro

Важливо не забувати про безпеку під час походу. Особливо це стосується походів з дітьми. Необхідно пояснити їм, як поводитися на маршруті, щоб уникнути травм. Всі учасники повинні мати при собі невелику аптечку з першою допомогою. Також, щоб уникнути проблем з орієнтуванням на маршруті, можна взяти з собою карти або компас.

У подорожі з дітьми важливо забезпечити їх комфортне перебування на маршруті. Тому потрібно забезпечити відпочинок у проміжках від 1 до 2 годин за допомогою легких стільчиків та підстилок.

Заключення

Туристичні походи з дітьми в Карпатах - це відмінний варіант для тих, хто любить активний відпочинок та бажає провести час з родиною на природі. Організація безпечного та цікавого відпочинку потребує деяких зусиль, але якщо дотримуватись наших рекомендацій, ви зможете насолодитись красою Карпат та зберегти своє здоров'я та безпеку.


    фейсбук