Роботи-пилососи - це сучасні пристрої, які допомагають підтримувати чистоту в будинку без зайвих зусиль. Вони можуть самостійно рухатися по кімнатах, уникаючи перешкод, збираючи пил, сміття, волосся та інші забруднення.

Однак, щоб робот-пилосос, купити який можна тут https://www.ctrs.com.ua/ru/roboty-uborshhiki/, працював ефективно і довго служив, потрібно дотримуватися деяких правил його використання. У цьому тексті ми розглянемо, як правильно обрати, налаштувати, очищувати та зберігати робот-пилосос.

Що впливає на ефективність робота-пилососа

Перш ніж купити робот-пилосос, варто врахувати декілька факторів, які впливають на його продуктивність та функціональність. Ось деякі з них:

 • Площа приміщення. Автоматичний прибиральник повинен мати достатню ємність акумулятора, щоб працювати без перерв на всій площі квартири або будинку. Зазвичай, чим більша площа, тим потужніший акумулятор потрібен. Також слід звернути увагу на час зарядки робота: він не повинен перевищувати 4-5 годин.
 • Тип покриття підлоги. Робот-пилосос повинен мати відповідну щітку та силу всмоктування для різних типів покриття: ламінат, паркет, килим, плитка тощо. Деякі моделі мають функцію автоматичного визначення типу покриття і регулювання потужності. Також слід перевірити, чи може пилосос подолати пороги та інші нерівності на підлозі.
 • Наявність домашніх тварин. Якщо у вас є домашній улюбленець, що линяє, то потрібен робот зі спеціальною щіткою для збору волосся. Також має бути алергенний фільтр. Слід обрати модель з низьким рівнем шуму, щоб не налякати тварину.
 • Додаткові функції. Робот-пилосос може мати ряд корисних функцій, які полегшують його експлуатацію та покращують результат. Наприклад: програмування графіка роботи, дистанційне керування через смартфон, функція миття підлоги, автоматичне повернення на базу для зарядки тощо.

Врахуйте ці моменти, аби купити робот-пилосос достатньої ефективності під ваші потреби.

Як налаштувати роботизованого прибиральника

Правильне налаштування робота-пилососа допоможе йому ефективно виконувати свою роботу. Ось деякі поради, як налаштувати робот-пилосос та забезпечити його гарну роботу:

 1. Перед початком роботи робота-пилососа, слід прибрати з підлоги всі дрібні предмети, які можуть заважати йому рухатися або пошкодити його: іграшки, одяг, кабелі, взуття тощо.
 2. Розташуйте базу для зарядки робота-пилососа в зручному місці, де є доступ до розетки та достатньо вільного простору для маневрування робота. Не ставте базу біля джерел тепла або вологи.
 3. Встановіть графік прибирань за допомогою пульта дистанційного керування або смартфону. Ви можете обрати час, коли вам найбільш зручно, щоб робот-пилосос працював: наприклад, коли перебуваєте роботі або спите.
 4. Використовуйте віртуальні стіни або магнітну стрічку, щоб обмежити зону роботи автоматичного пристрою. Це допоможе уникнути зайвого шуму та забруднення в кімнатах, де не потрібно прибирати.
 5. Змінюйте налаштування потужності всмоктування та типу щітки в залежності від типу покриття підлоги та ступеня забруднення. Це допоможе заощадити енергію та зберегти якість покриття.

Прибиральник працюватиме максимально ефективно, якщо господарі дотримуватимуться цих порад.

Обслуговування робота-пилососа

Регулярне очищення та обслуговування робота-пилососа продовжить його термін служби та покращить якість прибирання. Ось деякі поради, як очищувати та обслуговувати робот-пилосос:

 • Перевіряйте та очищуйте щітку для збору сміття після кожного циклу роботи. Ви можете використовувати ножиці або спеціальний інструмент для вирізання заплутаних волосся та ниток.
 • Спорожнюйте контейнер для сміття коли вказівник заповненості світиться червоним. Витрясайте контейнер над смітником або промийте його під проточною водою.
 • Очищуйте фільтр для повітря раз на тиждень або частіше, якщо у вас алергія. Використовуйте м’яку щітку або присоску для очищення фільтра для повітря. Не мийте фільтр під водою, а тим більше не використовуйте мийні засоби. Замінюйте фільтр раз на 3-6 місяців або за потреби.
 • Очищуйте колеса та датчики робота-пилососа раз на місяць або частіше, якщо робот працює на брудній підлозі. Використовуйте вологу ганчірку або ватну паличку для видалення бруду та пилу з коліс та датчиків. Не допускайте потрапляння вологи в електронні компоненти робота.
 • Зберігайте робот-пилосос на базі для зарядки, коли ви його не використовуєте. Не залишайте робот-пилосос на сонці або в холодному місці. Не ставте на нього нічого важкого або гострого.

Робот-пилосос – це корисний помічник для прибирання в будинку. Якщо ви дотримуватиметеся порад, які ми навели вище, зможете ефективно використовувати його функціонал та насолоджуватися чистотою та комфортом.


  фейсбук