Catocala disjuncta (Geyer, 1828)

Таксономічна належність
Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів роду у фауні України.

Природоохоронний статус виду
Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні
Пд.-Сх. Європа (Балканський п-в, о. Корфу у Середземному морі, Закавказзя, Мала Азія). В Україні — пд. берег Криму.

Чисельність і причини її зміни
Дуже низька. В 1985 р. у Карадазькому ПЗ заповіднику відмічали велику кількість метеликів, потім протягом 20 років — 1 особина на 3-4 роки спостережень. Причини зменшення чисельності: вірогідно, застосування пестицидів для знищення шкідників лісу та зменшення площ дібров.

Особливості біології та наукове значення
Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго — з кінця червня до середини серпня. Гусінь живиться листям дуба. Преімагінальні стадії не описані.

Морфологічні ознаки
Розмах крил — 39-46 мм. Основний фон передніх крил сірувато-коричневий з чорними поперечними смугами. Задні крила жовті з чорним зовнішнім краєм та внутрішньою медіальною смугою, біля вершини крила маленька жовта пляма.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони
Охороняється у ПЗ пд. берега Криму (зокрема, у Карадазькому) як компонент біоценозу. Доцільно зберегти природні діброви та насадження дуба; слід заборонити хімічну обробку. Слід вивчити екологічні особливості преімагінальних стадій.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах
Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення
Відомостей немає.


    фейсбук