У Сімферопольському районі Криму в селі Маленьке під час грози кульова блискавка «відвідала» кілька дворів і навіть «погосподарювала» в деяких будинках.

Про це повідомляє кримський сайт «15 хвилин новин».

«Було вже темно, йшов дощ, коли у мене у дворі приземлилася і заіскрила кульова блискавка», - повідомила очевидиця незвичайного природного явища Лілія Белялова.

Вона розповіла, що у вікно крізь москітну сітку залетіла невелика куля, вона не іскрилася, але дзижчала. куля полетіла до люстри, яка спалахнула, і в будинку відразу погасло світло.

Потім блискавка почала рухатися до розетки за телевізором і пошкодила вилку, потім попрямувала до антени, але, врізавшись у стіну, залишила глибоку вм'ятину.

Після відвідування кульової блискавки у будинку згоріли телевізор і комп'ютер, зарядний пристрій для телефону. А у дворі блискавка спалила листя виноградника.

Та сама кульова блискавка пошкодила техніку і налякала людей ще у шести будинках сільської вулиці. На щастя, ніхто з людей не постраждав.

Кульова блискавка - маловивчене природне явище. За існуючою гіпотезою, вона з'являється внаслідок розряду лінійної блискавки, однак у 20 зі 100 випадків це явище зустрічається і при ясній погоді.


    фейсбук